2015 m. kovo 12 d., ketvirtadienis

Šildymo sistemos pasirinkimas – ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?


Apžvelgiant statistiką, panašu, jog šildymo kainos Lietuvoje nemažėja – jei nedidėja, tai bent jau stovi vietoje. Tai verčia naujakurius ir būstus renovuojančius lietuvius ieškoti naujų sprendimų, padedančių sumažinti sąskaitas už šildymą. Vienas iš ekonomiškiausių ir ekologiškiausių pasirinkimų – grindinis šildymas.
Grindinį šildymą, remiantis šildymo sistemas gaminančių bendrovių apklausomis, rinktųsi 3/4 šalies gyventojų. Didžioji jų dalis apklaustųjų įsitikinę, kad grindinis šildymas padeda taupyti. Ši nuomonė pagrįsta ir tiksliais skaičiavimais.
Ekonomiškumas – ženklus
Specialistų skaičiavimu, ji namuose yra įrengtas grindinis šildymas, energijos sąnaudos sumažėja iki 12 procentų. Tai reiškia viena – mažesnes sąskaitas už šildymą. Šį vieną skaičių užtenka prisiminti tiems, skeptikams, kurie teigia, jog grindinis šildymas yra skirtas tik prabangiems namams ir didesnes, negu vidutinės, pajamas turintiems lietuviams. Įrengti grindinį šildymą kainuoja – kainuoja įrenti ir bet kokią kitą šildymo sistemą.
Kyla klausimas – kaip pasiekiamas toks ekonomiškumas, kai įrengiamas grindinis šildymas? Yra trys paprasti faktoriai.
Pirmiausia, grindinio šildymo sistemai naudojamas 40-55 laipsnių karščio vanduo. Radiatoriams reikalingas iki 80 laipsnių vanduo – beveik dukart karštesnis. Tai reiškia, kad radiatoriams įšildyti reikia daugiau energijos sąnaudų.
Antra, įsirengus grindinį šildymą, patalpose galima palaikyti 2 laipsniais mažesnę temperatūrą – ir bus šilta taip pat, kaip radiatoriais šildant labiau.
Trečia, grindinio šildymo sistema leidžia šilumą paskirstyti tolygiai – su žemesne temperatūra pasiekiamas didesnis komforto lygis.
Ir elektra, ir vandeniu
Rengiant grindinį šildymą, galima rinktis, grindis šildyti elektra ar vandeniu. Vandeniu šildomos grindys labiausiai tinka individualiuose namuose – kur yra katilinė, šildymas autonominis. Vandeniu šildomas grindis galima įrengti ir daugiabutyje, bet tai jau reikalauja didesnių investicijų ir vargo. Reikalingas projektas, užtikrinantis, kad nebus pažeista viso namo šildymo sistema.
Šildymas elektra tinka tuo atveju, kai nėra katilinės arba sistemos įrengimą riboja biudžeto dydis.  Šildymas elektra yra išeitis gyvenantiems butuose – grindinio šildymo montavimas tokiu atveju daug paprastesnis, negu sistemos, šildomos vandeniu, įrengimas.
Efektyvumui – tinkama danga
Siekiant dar ženklesnio energijos sutaupymo, įrengus grindinį šildymą reikalinga ir tinkama grindų danga. Iš esmės, grindiniam šildymui yra pritaikomos daugelis dangų, bet ne visos jos yra pralaidžios šilumai. Geriausiai šilumą praleidžia keramikos plytelės arba akmuo. Šios medžiagos vadinamos šaltomis, bet esant grindiniam šaldymui, pėdoms jos yra pačios šilčiausios. Tinka ir laminatas bei parketlentės, tačiau reikia užsitikrinti, kad jos gamintos taip, kad būtų galima pritaikyti grindiniam šildymui. Grindų dangos, skirtos namams su grindinio šildymo sistema, gaminamos specialiai, naudojant ta tikras technologijas, kurios užtikrina, kad dangos nesugadins aukšta temperatūra. Karštis keramikos ir akmens nepažeidžia užtikrintai.
Kai kuriais atvejais sumontavus grindinį šildymą klojama kiliminė danga. Nieko blogo nenutiks, bet reikia žinoti, jog kiliminė danga sulaiko labai didelį kiekį šilumos, joje veisiasi erkutės.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą