2015 m. kovo 24 d., antradienis

Namų jaukumui – medis


Grindys namuose užima didžiąją erdvės dalį po sienų. Jomis ne tik vaikštome – gražios grindys gali tapti interjero dalimi, išskirtinio dizaino ženklu. Jos turi būti malonios pėdoms ir gražios akims. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą grindų dangą. Grindų dangų rūšių yra labai daug, šį kartą – apie medines grindis.

Medinės grindys yra skirstomos į du tipus: parketas arba lentos vadinamos masyvu, bet grindys taip pat gali būti klijuotos daugiasluoksnės (dvisluoksnės arba trisluoksnės). Ir masyvo, ir klijuotoms grindims yra naudojama įvairių rūšių mediena. Tai nulemia platų spalvų spektrą. Nuo medienos rūšies taip pat priklauso grindų atsparumas, kokybiškumas.

Masyvas – trokštantiems išskirtinumo

Medžio masyvo grindys – tai dažniausiai sveikos, neklijuotos lentos iš medžio masyvo. Šią grindų dangą dažniausiai renkasi tie, kurie savo namuose trokšta natūralumo, paprastumo, ekologiškumo. Masyvo grindis galima pavadinti ir išskirtinėmis ar net vienetinėmis. Masyvo grindyse dažnai aptinkamos šakelės, nelygumai, net tarpeliai. Tarpeliai atsiranda ne dėl blogo meistrų darbo, bet todėl, kad medis linkęs judėti, jis keičiasi, tad tarpeliai yra natūralus dalykas. O šakelės sukuria vienetinį grindų ornamentą.

Renkantis masyvo grindų dangą nerimauti reikėtų ne dėl šakelių ar nelygumų, bet dėl medienos rūšies. Ko gero nėra stipresnės medienos už ąžuolą. Nebe reikalo šis medis Lietuvoje vadinamas visų medžių karaliumi. Ąžuolo mediena yra atspariausia temperatūrų pokyčiams, drėgmei.

Puikiai tarnaus ir masyvas, pagamintas iš tiko, akmenmedžio medienos. Pastarieji turi daug sakų, todėl tokie atsparūs drėgmei, nepakinta keičiantis temperatūrai. Lengviausia sugadinti, pažeisti masyvą, kuris pagamintas iš šviesios medienos, vaismedžių. 

Skirtinga mediena skirtingiems kambariams

Siekiantiems tobulybės ir šiuolaikiškumo, labiau tinka daugiasluoksnės klijuotos grindys. Jas galima pagaminti be jokių defektų, šakelių ir panašiai. Tačiau ir šiai grindų dangos rūšiai naudojama skirtinga mediena.

Iš buko pagaminta grindų danga yra švelnaus aukso atspalvio. Bet kuriai patalpai šios medienos grindys suteiks šilumos ir jaukumo. Bukas yra labai tvirtas, deja, netinka toms patalpoms, kur daug drėgmės – į ją bukas reaguoja jautriai.

Dar šviesesnė už buką yra klevo mediena. Ji yra beveik balta, bet nuolat kaitinant saulei, klevas patamsėja. Nežiūrint to, klevo medienos grindų dangą rinktis tikrai verta – ji ilgai nesusidėvi, yra praktiška ir itin patvari.

Tuose kambariuose, kuriuose norite pasiekti optimalų jaukumo, šilumos pojūtį, labiausiai tiks natūralių gamtinių spalvų grindų danga.

Jei kažkurios būsto patalpos yra  šiaurinėje pusėje arba gauna mažai  natūralios šviesos, turėtų vyrauti šviesios spalvos. Tam tiks jau anksčiau minėtas klevas, taip pat baltasis uosis, paprastasis uosis.

Šviesiose patalpose tinka tamsūs atspalviai. Galima rinktis ąžuolo, tamsaus uosio, raudonmedžio grindų dangą

Tinka ir grindiniam šildymui

Įprasta manyti, kad namuose rengiant grindinį šildymą grindims tinka tik keramikinės plytelės ar akmens masyvas. Tačiau tai – netiesa. Šildomas grindis taip pat galima dengti ir medžiu. Tik reikia žinoti tam tikras grindų dangos savybes ir medienos rūšis, kurios grindiniam šildymui tinka arba netinka.

Rengiant grindinį šildymą netinka buko ir klevo medienos grindų danga. Šildomas grindis dengiant medžiu, reikėtų laikytis tam tikrų taisyklių: šiluma po parketu turi būti paskirstyta tolygiai, negalima kloti šilumos nepraleidžiančių kilimų, dangos klijų sudėtyje negali būti vandens.
Šildomoms grindims geriausiai tinka stabilios ir vidutinio stabilumo medienos dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės – jos mažiau reaguoja į santykinės oro drėgmės ir temperatūros pokyčius. Dvisluoksnės parketlentės turi mažiausią šiluminę varžą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą