Sutaupyti nori kiekvienas – ir uždirbantis daugiau, ir gaunantis vidutines pajamas. Jau įsibėgėjantis šildymo sezonas – turbūt brangiausias laikas per visus metus. Vasarą atsipalaiduojame, nes šildymo nereikia. O spalio mėnesio vidurys grąžina į realybę.
Tik prasidėjus šildymo sezonui tikrųjų sąskaitų dydžių dar nežinome – sezonas anksčiau neprasidėjo, ruduo šiltas, neaišku, ar tikrai šalta bus žiema. Tikrąsias šildymo išlaidas galėsime nustatyti tik besibaigiant žiemai – tik tada galėsime daryti išvadą, ar šildymo sezonas šiemet buvo brangesnis, gal pigesnis.
Bet kokiu atveju, net ir gyvenant nuosavame name, atskirtame nuo centrinio šildymo, šildymo sąskaitos dydis taip pat yra aktualus. Aktualu yra ir sutaupyti. Sakote, malkos, granulės ar dujos niekada neatpinga tiek, kad būtų galima pastebimai sutaupyti.
Todėl artėjant žiemai, kuri neaišku, kokia bus, specialistai pataria naudotis patarimais, kaip sumažinti išlaidas šildymui. Yra būdų, kaip šildymo sąskaitas sumažinti net iki 20-ies procentų.
Pasirinkimų – daug
Norint mažesnių sąskaitų už šildymą, galima imtis daugelio veiksmų: keisti senus langus bei duris į sandarius, apšiltinti šiluminį mazgą ir namo sienas, įsigyti ekonomišką šilumos šaltinio katilą, ieškoti pigesnio kuro, šildyti namus minimaliai. Paskutinis būdas tikrai garantuos mažesnes sąskaitas, bet ar užtikrins komfortabilų ir jaukų gyvenimą? Vargu. Tačiau aptarsime galimybę, kaip mažiau kūrenant, namuose pasiekti optimalią šilumą.
Mažesnė temperatūra – šilumos daugiau
Pasiūlymas šildyti mažiau, bet šilumos gauti daugiau skamba neįtikėtinai. Tačiau tai yra įmanoma, jei namuose vietoje radiatorių įrengiamas grindinis šildymas. Norint išlaikyti šiltas grindis, į sistemą tiekiamas 25-40 laipsnių vidutinio karščio vanduo. Norint įšildyti radiatorius, reikia 50-85 laipsnių karščio vandens. Tokiam karščiui pasiekti reikia daugiau kuro. Sąskaita didėja kartu su eksploatacinėmis išlaidomis.
Įrengus grindinį šildymą šilumos nuostoliai mažėja per ištraukiamą ventiliaciją, išorinėse atitvaruose, magistraliniuose vamzdynuose. Neperšildomi kambariai – jie ne per karšti.
Atlikus skaičiavimus paaiškėjo, kad patalpų kontrolės sistema su dinaminiu energijos valdymu šildymo kaštus sumažina dar iki 10 procentų. Pridėjus procentus, sutaupytus šildant vandenį, gausime daugiau, negu 20 procentų – kai kada sutaupyti galima net 30-40 procentų. Per metus už grindinį šildymą sutaupytus pinigus jau galima įsigyti ne smulkmeną, o ką nors naudingo.
Be to, turint grindinį šildymą šiluma mėgausitės ilgiau, net jei ir nebekūrensite katilo. Įšildytos grindys vėsta kiek lėčiau už radiatorius, todėl šiluma patalpose išlieka ilgiau. Namuose įsivyrauja pastovi temperatūra.
Mėgstantiems skaičius ir statistiką taip pat rekomenduojame sekti bendras statybų rinkos tendencija, apimtis ir naujiena: http://osp.stat.gov.lt/pranesimai-spaudai?articleId=2980300
Mėgstantiems skaičius ir statistiką taip pat rekomenduojame sekti bendras statybų rinkos tendencija, apimtis ir naujiena: http://osp.stat.gov.lt/pranesimai-spaudai?articleId=2980300
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą