2014 m. gruodžio 9 d., antradienis

Erdvūs namai – kiekvienam sava teritorija

Jei esate būsimi naujakuriai, ko gero, kruopščiai renkatės namo projektą. Prieš pradedant namo statybą būtina apsispręsti, kiek patalpų būste bus reikalinga. Tik nuo šeimos poreikių priklausys, kokių kambarių pageidausite projekte ir kiek kiekvienai erdvei skirsite kvadratinių metrų.

Bendrosios erdvės – susibūrimų vieta

Namuose yra dvi vietos, kuriose visi mielai leidžia laiką ir mėgsta užsibūti ilgiau. Tai – gyvenamasis kambarys arba svetainė ir virtuvė. Paskaičiuota, kad svetainėje šeima praleidžia daugiau, negu pusę savo laisvalaikio. Šioje būsto erdvėje dažniausiai susirenka visa šeima, rengiami vakarėliai su draugais ir minimos šeimos šventės. Todėl svetainė turėtų būti ne taip ir maža – bent 30 kvadratinių metrų.
Panašiai ploto reikėtų skirti ir virtuvei, jei ji įrenginėjama kartu su valgomuoju. Jei virtuvė jums reikalinga tik arbatai išsivirti, tuomet užteks standartinės daugiabučių virtuvės – apie 10 kvadratinių metrų. Bet jei mėgstate šeimininkauti ir šeimoje yra tradicija ruošti sekmadienio pietus, pravers dvigubai didesnė virtuvė su dideliu valgomojo stalu bei daug patogių kėdžių. Prieš planuodami namo statybą, galite pasvarstyti, galbūt būtų visai šaunu, jog iš virtuvės į prieskoninių žolelių lysvę vestų durys. Puiki mintis šalia virtuvės įsirengti ir mansardą – puikiems vasaros rytams su kava lauke.

Šiek tiek asmeniškumo

Kiekvienam šeimos nariui reikalinga asmeninė erdvė. Vaiko ar tėvų miegamasis – tas kambarys, kuriame ne tik miegama, bet ir ilsimasi. Todėl tėvai turėtų turėti atskirą miegamąją erdvę. Kiekvienam vaikui taip pat reikalingas atskiras kambarys – kad būtų galima labiau susikaupti ruošiant pamokas.  Žinoma, turint ribotą biudžetą namo statybai, plotas dažnai taupomas. Todėl dviem vaikams skiriamas vienas kambarys. Tokiu atvejų būtų puiku pagalvoti, kaip vieną kambarį padalinti į dvi dalis, kokias interjero detales ir sprendimus pasirinkti, kad kiekvienas vaikas nors ir viename kambaryje, bet turėtų savo asmeninę erdvę.
Atskiras kambarys reikalingas ir su jumis apsigyvensiančiais senais tėvais. Jei jie gyvens bendroje svetainėje, patogiai nesijausite nei jūs, nei jie. Idealu, jei biudžetas leidžia įrengti ir papildomą miegamąjį kambarį, skirtą svečiams. Smagu, jei po šventinės vakarienės kažkam likus nakvoti, nereikia tiesti sofos svetainėje ar statyti mobilios lovos prieškambaryje.

Komforto erdvės

Yra kambarių, kurių name gali ir nebūti. Tačiau jei jos yra, gyvenimas tampa daug patogesnis. Žinoma, reikia daugiau ploto išsiurbti ir daugiau dulkių išvalyti, bet kas paneigs, kad patogu yra turėti darbo kambarį. Jame ramiai galima pabaigti darbe nepabaigtus darbus. Darbo kambaryje galima įsirengti ramią vietą knygoms skaityti, tokioje patalpoje gali stovėti stalas rankdarbiams, siuvimui ir panašiai.
Toks pat patogus išradimas yra ir atskiras kambarys rūbams – drabužinė. Žinoma, ši patalpa pareikalaus papildomų kvadratinių metrų namo projekte, bet retai kas pasigaili turį drabužinę. Įsirengus šią patalpą, rūbai ir batai laikomi gerokai tvarkingiau. Drabužinėje lengviau susigaudyti ir pramiegotą rytą galima sutaupyti nemažai laiko, ieškant sijono ar kelnių.
Skubotą rytą gelbsti ir ne vienas vonios kambarys namuose. Įprasta turėti vieną tualetą, dažnai kartu su vonia. Tačiau šiuolaikinio namo statyboje vietos numatoma paprastai bent dviem sanitariniam mazgam. Jei ryte vienas užimtas, skubantiems į darbą ar mokyklą pasitarnaus kitas.

Pagalbinės patalpos

Diskutuotinas klausimas, reikia namuose sandėliuko, prieškambario, garažo ar mansardos. Be visų
šitų patalpų galima puikiai gyventi. Bet lygiai taip pat be jų gali būti labai nepatogu. Viską nulemia statybų biudžetas. Jis verčia taupyti plotą. Tačiau galbūt geriau įrengti mažesnius miegamuosius, bet turėti prieškambarį – jame liks visi nešvarūs batai, prieškambaris apsaugos kitas patalpas nuo dulkių ir pro duris įslinkusios vėsos. Turėdami sandėliuką nereikalingų daiktų nesandėliuosite svetainėje ir virtuvėje – namai bus tvarkingesni. Apie garažo svarbą turintys automobilį turbūt net nesvarsto.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą