2015 m. sausio 26 d., pirmadienis

Metamorfozės: šaltis tampa šiluma ir jaukumu

 Įkurtuvės arba remontas reiškia  galimybę susikurti tai, apie ką seniai svajojote. Gal tai bus ryškios sienos, išprotėjusių ornamentų užuolaidos, futuristiniai baldai ir netikėti erdviniai sprendimai. O gal tai bus ramios, užliūliuojančios spalvos, senas senelės krėslas ir minkšti kilimai. Viskas priklausys nuo nuotaikos, šeimos poreikių, biudžeto dydžio.
Didžiausią plotą bet kuriame būste užima sienos ir grindys. Itin atidūs esame sienoms – iki smulkmenų deriname dažų spalvą, nagrinėjame kiekvieną tapetų centimetrą. O grindų dangai tokie reiklūs nesame. Didžiausias apsisprendimas būna, kokios faktūros dangą išsirinkti: sintetiką, natūralų medį, kilimus ar plyteles. Grindų dangos dažniausiai būna nepretenzingos, neišsišokančios, tokios, „kaip visų“. Interjero kūrimo žaidime jos tarsi nedalyvauja. O be reikalo.
Pagrindinis akcentas
Dėmesio centru jūsų namuose gali būti nebūtinai baldai, brangi vaza ar prabangus šviestuvas. Visą garbę prisiimti gali ir grindys, jei tik nebijosite netradicinių sprendimų.
Įprasta grindis kloti kilimine danga, medinėmis grindimis, ypač laminatu. Šį kartą apie dangą, kurios lietuviai vis dar šiek tiek bijo ir leidžia „apsigyventi“ tik vonioje, geriausiu atveju virtuvėje. Tai – keramikos plytelės ir akmens masės plokštės. Jų spalvų, faktūrų, formų ir raštų pasirinkimas – milžiniškas.
 Šiomis grindų dangomis galima žaisti, kuriant būsto nuotaiką, stilių, tačiau jas į savo namus įsileidžiame vis dar nenoriai.
Tik ten, kur oficialu?
Neretai manoma, kad keramikos plytelės ar akmens masės plokštė tinka tik įstaigoms, ofisams – neva esančios labai patogios naudojimui, bet kuria šaltumo įspūdį, nesuteikia jaukumo. Plytelės šaltos tik išoriškai. Pasirinkus tinkamas spalvas, faktūras ir formas, namai tikrai bus jaukūs. Net prisilietus jos bus šiltos, jei namuose įsirengsite grindinį šildymą.
Keramikinės plytelės ir akmens masės plokštės yra pačios tinkamiausios rengiant grindinį šildymą. Plytelės pralaidžios šilumai, taigi, šiluma jomis pasklis efektyviau.
Taigi, mitą, jog plytelės yra šaltos ir jaukiems namams netinkamos, galite pamiršti. Grindinis šildymas užtikrins, jog grindys ir visi namai bus šilti.
Ekspertai jau seniai įsitikino, jog plyteles prižiūrėti yra lengviausia. Jų amžius ilgiausias, lyginant su kitomis grindų dangomis, jos patvariausios. Jos labiausiai tinka ten, kur nešvarumų kaupiasi daugiausiai – prieangyje, pagalbinėse patalpose, virtuvėje, vonios kambaryje. Tačiau sunkiai keramikos plyteles ir akmens masės plokštes įsileidžiame į svetainę, miegamąjį, valgomąjį. Tai – dar vienas stereotipas. Vis manome, kad bus šalta ir nejauku. Tačiau, kaip ir minėta, šaltumo problemą išsprendžia grindinis šildymas.
Akmuo ar plytelė?
Jei jau apsisprendėte namų interjere žaisti plytelėmis, teks išsirinkti – keramikinės plytelės ar akmens masės plokštės?
Ir keramikinė plytelė, ir akmens masės plokštė iš esmės yra ta pati plytelė, tik skirtingų techninių savybių. Visos jos yra keraminės, tik skirstomos į akmens masės, klinkerio ir keramikines plyteles.
Keramikinės plytelės yra glazūruotos plytelės. Laukui jos netinkamos, naudojamos tik vidaus apdailai. Neglazūruotos plytelės yra akmens masės. Jų nepermerkia vanduo, tad tinka ir lauko apdailai.  Klinkerio plytelės būna ir glazūruotos, ir be glazūros.
Jei remontą ar naujo namo dekoravimą ketinate atlikti dar šiemet, ar net ir prasidėjus naujiems metams, neprašausite pro šalį pasirinkę gamtos spalvas.
Dizaineriai, stilistai ir mados sekėjai sako, kad natūralios, gamtinės spalvos vis dar madingos. Žengsite koja kojon su mada, jei pasirinksite plyteles su augalų motyvais, odos, medžio imitacija. Taip pat pasidomėkite, koks keramikinių plytelių glazūros atsparumas nusidėvėjimui, koks akmens masės plytelių įmirkio procentas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą